AP/AR Accountant (fakturant)

Náplň práce

Do developerskej spoločnosti Alto Real Estate s atraktívnymi developerskými projektami (Sky Park, Digital Park, Jurkovičova Tepláreň) obsadzujeme pozíciu AP/AR Accountant na finančnom oddelení.

Hľadáme človeka, ktorý bude vykonávať agendu súvisiacu s administratívou a účtovaním došlých faktúr, bude zabezpečovať úhradu faktúr v pridelených servisovaných spoločnostiach a tiež bude pripravovať podklady na čerpanie úverov.

Popis

Kontrolovať došlé faktúry po formálnej stránke (preveriť náležitosti účtovného a daňového dokladu z pohľadu legislatívy)

Správne a včas navstupovávať prijaté dodávateľské faktúry do informačného systému spoločností ARE

Overovať fakturované čiastky so schválenými objednávkami a v prípade rozdielu iniciovať dodatočné schválenie fakturovanej čiastky

V prípade doručených faktúr bez čísla objednávky iniciovať vrátenie faktúry dodávateľovi alebo dodatočné vytvorenie objednávky

V prípade doručených faktúr v rozpore s lokálnou legislatívou iniciovať vrátenie faktúry dodávateľovi

Monitorovať splatnosť jednotlivých faktúr za ARE spoločnosti a pridelené servisované spoločnosti a urgovať schvaľujúcich v prípade oneskorení v schvaľovaní faktúr

Sledovať krátkodobú likviditu jednotlivých spoločností a iniciovať čerpanie finančných prostriedkov z projektových zdrojov alebo z čerpania bankového alebo IC úveru

Pripravovať podklady k čerpaniu finančných prostriedkov spracovaných spoločností z úverových zdrojov

Pripravovať platobné návrhy v informačnom systéme a platobných aplikáciách a vstup platieb mimo štandardných procesov (napr. dane)

Zabezpečovať vstup nových dodávateľov a odberateľov podľa platných interných predpisov (s overením bankového účtu dodávateľa/odberateľa) za spoločnosti skupiny ARE a servisované spoločnosti

Spravovať centrálnu databázu dodávateľov a odberateľov v ERP – Business Central za skupinu ARE a servisované spoločnosti

Iniciovať zmeny v procesoch s cieľom optimalizovať náklady pri spracovaní pridelenej agendy

V prípade implementácie zmien v informačnom systéme, podieľať sa na ich testovaní a na vypracovaní detailných testovacích scenárov

Vykonávať ďalšie činnosti podľa pokynov primárne

Oddelenie

Finančné oddelenie

Požiadavky

Veľmi dobré zručnosti s prácou MS Excel

Schopnosť pracovať s viacerými aplikáciami na internetbanking

Schopnosť komunikovať

Samostatnosť a zodpovednosť

Informácie o pozícii

Druh pracovného pomeru:

  • Plný úväzok

Regióny:

  • Bratislava

Možný nástup od:

  • Dohodou

Vedomosti:

    Roky praxe:

    • Aspoň jeden rok v oblasti účtovníctva

    Ponúkame

    Ročný bonus

    Caffeteria bonus

    Príspevok na vzdelávanie

    Príspevok na športové aktivity

    Sick day a home office

    25 dní dovolenky

    Príspevok na stravné

    Firemné akcie

    Kancelárie v priestore národnej kultúrnej pamiatky Jurkovičovej teplárne v zóne Sky Park

    Mzda

    od 1100 EUR/mesiac (+ ročný bonus viazaný na pracovné výsledky)

    Kontakt

    V prípade záujmu, pošlite svoje CV a kontaktné údaje na e-malovú adresu nižšie s predmetom: Alto / pozícia / Meno Priezvisko

    career@altorealestate.sk